تاثیر لوگو حرفه ای در برندسازی

لوگو کلید ورود شما به ذهن مشتریان است صاحبان کسب‌وکارهای گوناگون برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبان و ترغیب آن‌ها به خرید محصولات و خدمات از روش‌های مختلفی برای تبلیغات استفاده می‌کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به چاپ بنر، تبلیغات ایمیلی، ارسال کاتالوگ یا تبلیغات در وب‌سایت اشاره کرد. اما این روش‌ها زمانی موثر...

لوگو کلید ورود شما به ذهن مشتریان است

صاحبان کسب‌وکارهای گوناگون برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبان و ترغیب آن‌ها به خرید محصولات و خدمات از روش‌های مختلفی برای تبلیغات استفاده می‌کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به چاپ بنر، تبلیغات ایمیلی، ارسال کاتالوگ یا تبلیغات در وب‌سایت اشاره کرد. اما این روش‌ها زمانی موثر خواهند بود که برندسازی با موفقیت انجام شده باشد؛ و این کار بدون طراحی مناسب یک لوگو ممکن نیست.

در این مطلب با تاثیر لوگو حرفه ای در برندسازی آشنا می‌شویم.

اهمیت طراحی لوگو حرفه ای در برندسازی

اولین چیزی که بعد از شنیدن نام شرکت نایکی(Nike) به ذهن شما می‌رسد، چیست؟ بله! لوگو نایکی! این خلاصه تمام آن چیزی است که درباره اهمیت طراحی لوگو حرفه ای در برندسازی می‌توان گفت. لوگو نقطه آغاز ارتباط بین مشتری و کسب‌وکار شما است.

یک لوگو حرفه‌ای می‌تواند تصویری اولیه و کلی از اهداف برند شما به مخاطبان ارائه ‌دهد. بنابراین طراحی مناسب لوگو باعث جذب مخاطبان و کنجکاوی آن‌ها نسبت به محصولات و خدمات شما خواهد شد. مهمترین راهکارها در طراحی مناسب لوگو عبارتند از:

  • زیبایی در عین سادگی
  • تمایز و تفاوت داشتن با دیگر لوگوها
  • القای همزمان جذابیت بصری و ارزش برند
  • بهره‌گیری از ویژگی‌های رنگ‌های متنوع
  • استفاده از تصاویر متناسب با فعالیت و یا نام تجاری شرکت

مزایای طراحی یک لوگو حرفه‌ای

تاثیر لوگو حرفه ای در برندسازی را می‌توان به تاثیر آهنربا بر روی براده‌های آهن تشبیه کرد. لوگو اهداف برند، مزایای محصولات و خدمات و نوع کسب‌وکار شما را در یک نقطه کانونی به صورت یک نشانه تصویری گردآوری می‌کند.

یک لوگو حرفه‌ای همچنین باعث جلب توجه و جذب عموم مخاطبان برند می‌شود و شما می‌توانید در مرحله بعدی با خیال راحت از انواع  تبلیغات خلاقانه، برای اطلاع‌رسانی به این مخاطبان اقدام کنید. زیرا در مرحله اول توانسته‌اید توجه آن‌ها را به برند خود جلب کنید. برخی از مزایای دیگر طراحی یک لوگو حرفه‌ای را با هم مرور می‌کنیم.

معرفی ماهیت برند با لوگو

یک لوگو موفق همچون مظهری برای ماهیت برند و حال‌ و هوای کسب‌وکار شما عمل می‌کند. به‌همین دلیل از لوگو بر روی برچسب محصولات، کارت ویزیت و وب‌سایت استفاده می‌شود. لوگو توضیح نمی‌دهد؛ فقط یادآور تمامی آن چیزی است که برند شما به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

جذب مشتریان جدید

نمادها، الگوها، اشکال و رنگ‌ها وقتی به‌عنوان مصالحی برای طراحی زیبای لوگو به کار برده شوند، در اولین برخورد مشتریان، باعث جلب توجه می‌شوند. بنابراین کمترین مزیت یک لوگو جذاب این است که مخاطبان می‌خواهند بدانند این لوگو مربوط به چه کسب‌وکاری با چه محصولات یا خدمات است.

متمایز شدن از رقبای کسب‌وکار

امروزه برای سفارش یک لوگو می‌توانید از خدمات مشاوره تبلیغات آنلاین در شرکت‌های طراحی لوگو بهره‌مند شوید، مزیت این کار، آشنایی طراحان با نوع کسب‌وکار و تحقیق بر روی رقبای شما است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می‌شود، لوگویی منحصربه‌فرد خواهد بود و شما را خاص و متمایز از رقیبان شما نشان خواهد داد.

جلب اعتماد مشتریان

یک لوگو حرفه‌ای می‌تواند مانند وزنه‌ای ذهنی و یک نقطه اتکا برای مشتریان باشد. حک شدن لوگو در ذهن مشتریان باعث می‌شود احساس کنند شما پشتیبان خریداران و پاسخگو در برابر انتظارات آن‌ها هستید. به‌همین دلیل لوگو حرفه‌ای حس اعتماد را در مشتریان ایجاد و ماندگار می‌کند.

بهتر دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی

عنصر محوری در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس‌بوک در قدم اول، تصویر است. همین امر باعث می‌شود کسب‌وکارهایی که صاحب یک لوگو جذاب و شناخته شده هستند، در تبلیغات خود در این شبکه‌ها و نیز در پیام‌رسان‌هایی مانند: تلگرام و واتساپ موفق‌تر از دیگران عمل کنند.

ارتباط حسی موثر با مخاطب

روانشناسان معتقدند خطوط و رنگ‌ها ارتباط حسی با مخاطبان را تقویت می‌کنند؛ تا جایی که تصمیم به خرید کالا یا خدمات، در بسیاری اوقات براساس جاذبه‌های بصری انجام می‌شود. به‌همین دلیل حتی برای کسب‌وکارهای کوچک، یک لوگو جذاب، باعث ایجاد نگرش مثبت به برند می‌شود.

هماهنگی در تبلیغات

ویژگی‌ها و عناصر بصری موجود در لوگو می‌تواند باعث هماهنگی در انواع شیوه‌های تبلیغ شود. برای مثال بعد از طراحی لوگو، شما می‌دانید باید از چه رنگ‌هایی در طراحی وب‌سایت، کارت ویزیت، بسته‌بندی محصول و مانند آن استفاده کنید. این هماهنگی همچنین پیام زیبایی، انضباط و وحدت رویه را در عملکردهای کسب‌وکار شما به مخاطبان انتقال می‌دهد.

اهمیت ارتباط لوگو با مکان و نوع کسب‌وکار

با دقت بسیاری از لوگوهای سازمان‌های بین‌المللی خواهید دید که عناصر لوگو نشان دهنده پیوند ملت‌ها و کشورها است. در مورد کسب‌وکارهای محلی نیز چنین امری به‌طور معکوس، صادق است؛ یعنی لوگو می‌تواند برگرفته از شرایط جغرافیایی، سبک زندگی مردم منطقه و نوع کسب‌وکار محلی باشد.

طراحی لوگو برمبنای موقعیت جغرافیایی کسب‌وکار حتی در انتخاب عناصری چون رنگ و علائم می‌تواند اثرگذار باشد. استفاده از رنگ مشکی در لوگو صنایع نفتی، رنگ آبی یا نقش آبزیان در کسب‌وکارهای شهرهای ساحلی یا مرتبط با شیلات و آبزی‌پروری و رنگ‌های گرم در مورد لوگو کسب‌وکارهای مربوط به فرآوری و فروش خرما از جمله مثال‌هایی کلی در این زمینه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *