خدمات ما

چاپ و نصب پوسترهای دیواری در سایزهای مختلف با قابلیت اجرا در مکان‎‌های مختلف

۱-
پوستر تبلیغاتی
۲-
انواع پوستر

پوستر تبلیغاتی یا دیوارکوب که به آن اعلان، آفیش و پلاکات نیز می‌گویند، صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آن‌ها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده ‌است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده‌اند.

پوستر تبلیغاتی از دو عنصر اصلی تشکیل شده است؛ یکی گرافیک و دیگری متن. جایگاه اصلی پوستر در تبلیغات این است که به واسطه‎‌ی گرافیک زیبا، مخاطب از دور جذب می‎‌شود و هنگامی که نزدیک‎تر می‎‌شود، متن پوستر را که عموما حاوی یک درخواست یا اطلاع‎‌رسانی است را مورد مطالعه قرار می‎‌دهد.

اهداف پوسترها چند منظوره است، یک پوستر ممکن است برای تبلیغات باشد یا برای تکثیر یک اثر هنری با هدف اقتصادی و فرهنگی و فروش ارزان قیمت از آن استفاده شود. از پوسترها برای امور آموزشی نیز استفاده زیادی می‌شود.

انواع پوستر:

پوسترهای تبلیغاتی با توجه به حوزه‎‌ای که در آن مورد استفاده قرار می‌‎گیرند انواع مختلفی دارند که در اینجا به صورت خلاصه به مرور آن‎ها می‎‌پردازیم.

  • پوستر خبری

این پوسترها جنبه اطلاع‌‎رسانی دارند و خبری را منتقل می‎‌کنند. این پوستر می‌‎تواند حاوی عکس هم باشد و مخاطبان آن می‎‌توانند بصورت خاص یا عام باشند. این پوسترها برای فیلم‎‌ها، مکان‎‌ها، رویدادها و… به نمایش در می‎‌آیند.

  • پوستر ترغیب کننده (هدایت کننده)

این پوسترها برای ترغیب افراد به کاری یا منع آن‎ها از عملی می‌‎باشد. این پوسترها می‎‌توانند جنبه آموزشی داشته باشند مثلا پوسترهایی برای خطر استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی.

  • پوستر تزئینی

برای جلوه بهتر فضا و یا شناساندن فرد یا مکانی خاص (مانند پوستر مناظر) استفاده می‎‌شود. پوسترهای تزئینی انواع مختلفی دارند: نقش و رنگ، بدون متن برای شناساندن افراد مشهور، منظره یا نقاشی.

  • پوستر تبلیغاتی (تجاری)

این پوسترها برای شناساندن یک کالا یا تبلیغ بیشتر برای آن، استفاده می‎‌شود. کاربرد دیگر آن، تبلیغ یک شرکت، موسسه یا بنگاه اقتصادی می‌‎باشد.